Пошук по сайту

Batizado

Батизаду (batizado) - що в перекладі означає "хрестини, хрещення" - церемонія вручения пояса (корди), посв'ята в капоэйристи.

Міжнародне свято бойового мистецтва (газета Волинь)

У Луцьку відбувся фестиваль афро- бразильської культури «VAMOS VADIAR»
          
У Луцьку відбувся фестиваль афро- бразильської культури «VAMOS VADIAR»     На фестиваль з'їхалось дуже багато гостей. Були представники міжнародної школи «Капоейра Рабо де Араія» із Бразилії та Португалії, а також капоейристи з українських міст - Києва, Дніпропетровська, Сум, Краматорська та Луцька (капоейра - вид бойового мистецтва - прим. авт.).
     Кілька днів у приміщенні спортивно-оздоровчого комплексу «Адреналін Сіті» проходили тренування та семінари, які давали змогу оцінити рівень капоейристів. Сам засновник групи мештре Балу разом зі своїми учнями з Бразилії та Португалії проводив майстер-класи.


     А 1 травня розпочався парад, який пройшов з Київського майдану до Театрального. Його очолили дівчата з барабанного колективу Волинського національного університету. За ними йшли граційні гімнастки, вихованці школи художньої гімнастики «Фоєте». Далі глядачі побачили «самбодром» із танцівницями, пластично виконували постановки наймолодші учасники школи гімнастики та задавав ритм барабанщик з гурту «Флайза». Своє мистецтво, яке вражало перехожих, продемонстрували капоейристи. Парад закінчився в центрі міста, зібравши до кола не лише учасників, а й велику кількість лучан. На Театральному майдані волонтери збирали кошти для дитячого притулку в місті Рожище, оскільки парад був приурочений благодійній акції.
     Наступного дня протягом трьох годин у Волинському академічному музично-драматичному театрі відбувалася урочиста подія - «бачізадо», що в перекладі означає «хрестини, хрещення». Це церемонія вручення пояса (корди), посвята в капоейристи і перехід на новий рівень. Вручення поясів прикрашали своїми виступами гімнастки та енергійні хлопці зі школи козацького гарту. Всі капоейристи отримали той пояс, на який заслуговували, що стимулюватиме кожного до прогресу.
     А ввечері учасники фестивалю зібралися в клубі «Метро». Організатори вечірки підготували два сюрпризи. Першим був величезний торт з емблемою групи «Rabo de Arraia», виготовлений «солодким» спонсором фестивалю «Луцьккондитером». Другим сюрпризом стало фаєр - шоу, справжнє вогняне видовище показали майстри з Харкова.
     Організатори фестивалю висловлюють подяку спонсорам, зокрема, «Луцьк кондитеру» та страховій компанії «Перша», поліграфіч ним майстерням «Друк» та «Ініціал», а також «Ретрансу», які забезпечили рекламу на транспорті, арт-студії «Флабер», барабанному оркестру ВНУ, школі художньої гімнастики «Фоєте», школі козацького гарту під керівництвом Олександра Середюка, оформлювачам самбодрому Олегу Ханеденьяну та Наталії Головань, а також студентам спеціальності «культурологія» ВНУ - Лесі Ярмолюк та Катерині Смілій.
     Окрема подяка інформаційним партнерам, а саме: радіо сюрпризів «СІД ФМ», газетам «Волинь-нова», «Сім'я і дім», «Хроніки Любарта», «Луцьк і Лучани», телекомпанії «Аверс» та Інтернет-порталам «Птаха» і «Молодіжному порталу Волині».
     Для тих, хто під час фестивалю зацікавився культурою «капоейри», подаємо номери телефонів керівника Волинської громадської організації «Капоейра Рабо де Араія» - Станіслава Смілого (093) 594-84-99, (097)13-04-261.
    

Марина ЛУГОВА

Джерело: http://volyn.com.ua/?rub=15&article=0&arch=1230

RDA Lutsk » МасМедіа про нас
  (голосів: 3)   Переглядів: 5126