Пошук по сайту

Benguela

Benguela —  (Бенгела) ритм капоейри розроблений мештре Бімба, щоб учні могли спробувати себе у роді, відсутність агресивної гри.

Історія виникнення капоейри

   Немає точної інформації про походження слова капоейра (capoeira). Одні джерела стверджують, що це слово походить від назви виду куріпки, що відрізняється досить агресивним характером, інші говорять про походження слова від індіанського назви низькою рослинності, треті про те, що назва пішла від старого іспанського слова capoeira, що перекладається як танець. Існує безліч версій про походження капоейри. Одні джерела кажуть, що прототипом капоейри, був танець зебр, поширений серед племен центральної Африки, інші стверджують, що капоейра, це синтез культури і вірувань місцевих, бразильських індіанців. І все ж основна версія походження капоейри сягає своїм корінням на «чорний континент», в Африку.

  У 1500 році португальці висадилися на берегах Бразилії. Перед ними гостро постало питання, про те, кого використовувати як рабів, для освоєння на знову завойованій території. Місцеві індіанці, яких португальці пробували використовувати як рабів, були занадто слабкими і часто помирали. Було вирішено розпочати ввезення рабів з Африки. Рабів з різних племен селили разом в одних бараках, кожне плем'я принесло з собою частину своєї історії та культури. Культури різних племен через деякий час почали зливатися в єдине ціле. Цей синтез і дав згодом основу капоейри. Рабовласники постійно гнобили і принижували рабів, і рабам було необхідно убезпечити себе від цього. Саме з цієї причини раби почали створювати бойову систему, яка повинна була поєднувати бойову техніку і можливість замаскувати від своїх господарів тренування.
   Багатьом рабам вдавалося втекти від своїх господарів, і для того щоб вижити на незнайомою їм землі, вони були змушені організовувати цілі поселення рабів-утікачів, які називалися «кіломбуш». Це були своєрідні «держави в державі». Там була своя ієрархія і економічні відносини. На такі поселення часто нападали війська португальців і поліція. У цей період, капоейра для рабів була єдиним шансом протистояти постійним нападам.

  Після скасування рабства в 1888 році, величезна кількість колишніх рабів, отримали свободу, але як це часто буває при необдуманих реформи не отримали можливості працювати, тобто, як це було і в Росії при скасуванні рабства, величезний натовп колишніх рабів була змушена піти за кримінальним шляху, з-за відсутності робочих місць. На вулицях, у великих містах Бразилії почали відбувається розбійні напади, часто пов'язані з убивствами. У цей період слово капоейрист стало синонімом слова злодій, грабіжник і бандит. Влада оголосила капоейру поза законом.

  Збереглися поліцейські звіти, в яких йшлося про якийсь капоейріста на ім'я Бізору (Besouro), який побив поодинці цілий загін поліції, відбирав у них зброю і відносив до поліцейського відділку, щоб познущатися над слабкістю влади. Він став легендою серед капоейрістов. Подейкували, що він «Корп фешаду», тобто невразливий. Кажуть, що його вбили заговорені дерев'яним кинджалом, коли він виходив з бару, але це звичайно базується тільки на народній чутці.

   Незважаючи ні на що, майстри капоейри, продовжували таємно збиратися зі своїми учнями і навчали їх цього давнього мистецтва. Саме тоді з'явилася традиція давати друге, капоейрістіческое ім'я, що збереглася донині. Капоейрістіческое ім'я використовувалося людиною під час тренувань і Роди, для конспірації від поліції. Також, в той період, в капоейрі став використовуватися музичний інструмент берімбао, який теж мав мету ввести в оману поліцію.

  Коли під час Роди несподівано приїжджала поліція, музиканти починали грати спеціальний ритм Cavalaria (Каваларіа), це було сигналом для гравців і глядачів розбігатися, а ті, хто з якихось причин залишалися на місці Роди, просто починали танцювати цілком необразливий танець.

У 1930 році, в результаті військового перевороту ослабли гоніння на капоейристів і у них з'явилася можливість більше не приховувати свої заняття. Треба сказати, що до 30-х років XX століття не було якоїсь то конкретної програми вивченні техніки. Всьому навчалися безпосередньо в Роді.

 Майстер Бімба (Mestre Bimba) - справжнє ім'я Мануель Дос Рейш Машаду, який був творцем стилю Capoeira Regional (регіональний стиль Баїі), відкрив в 1932 році першу офіційну академію капоейри, в якій він викладав капоейру за спеціальною, їм розробленою методикою. Він також перший почав використовувати кольорові пояси для позначення рівня учня.

    Школа Майстра Бімби була інновацією в світі капоейри, перша ж школа істинно традиційної капоейри, отримала надалі назву Capoeira Angola, це була школа Майстра Паштінья (Mestre Pastinha), відкрита в 1941 році. Паштінья був першим хто ввів форму в капоейру. Учні його школи носили чорні брюки і жовті майки - кольори, як не дивно улюбленої футбольної команди майстра - Ypiranga.

   Бімба і Паштінья - це дві ключові фігури сучасної капоейри. Сучасні капоейристи шанують пам'ять про ці дивовижних людей, які віддали все для розвитку капоейри. Чого вартий лише той факт, що після смерті Майстра Бімби, всі школи капоейри в Бразилії на 7 днів закрилися на знак скорботи про нього.

  (голосів: 13)    Переглядів : 6742