Пошук по сайту

Bimba

Bimba — (Бімба) засновник стилю Regional (Режіональ) Capoeira, завдяки йому капоейра стала широко відома.

Найвідоміші майстри капоейри

Местре Бімба - видатний Местре капоейри, заснував стиль Режіональ.

  Местре Бімба - видатний Местре капоейри, заснував стиль Режіональ. Його ім'я знає кожен, хто займається капоейрою. Завдяки Бімба капоейра вийшла з тіні і стала надбанням бразильської багатокласової і багаторасової нації, його культурною спадщиною. Практикуючи капоейру, Бімба вирішив відкрити її для широких мас. Тим більше, що в цей час національна ідеологія народної культури та її проявів набула широкого поширення.

   Manoel dos Reis Machado (Мануель душ Рейш Машаду), більш відомий як Mestre Bimba (Местре Бімба), народився 23 листопада 1900 року в кварталі Engenho Velho de Brotas (Енженьо Вельйо де Бротас) в місті Salvador (Сальвадор), Bahia (Баїя - штат Бразилії). Його батько - Luis Candido Machado (Луїс Кандідо Машаду) - відомий чемпіон баіанского Batuque (батукі - гра, схожа на капоейру, де два опоненти стоячи один навпроти іншого намагаються збити з ніг суперника, даючи стусани один одному), а мати - негритянка Maria Martinha do Bomfim (Марія Мартінія ду Бонфім).


Местре Пастінья - видатний Местер капоейри, чиє ім'я міцно асоціюється з капоейрою Ангола.

   Местре Пастінья - видатний Местер капоейри, чиє ім'я міцно асоціюється з капоейрою Ангола. Vicente Ferreira Pastinha (Вісенте Феррейра Пастінья), більш відомий як Mestre Pastinha (Местре Пастінья) народився 5-го квітня в 1889 року в місті Salvador (Сальвадор), Bahia (Баїя - штат Бразилії) в сім'ї іспанця José Senor Pastinha (Хосе Сеньйор Пастінья ) і Eugênia Maria de Carvalho (Еугеніу Марія ді Карвальо). Перші свої уроки капоейри Местре Пастінья отримав від африканця Benedito (Бенедіто) - майстри на прізвисько Velho Africano (Вельйо Африкано). У віці 8-ми років Вінсенте часто отримував стусанів від сусідських хлопчаків, який був старший і сильніше. Помітивши, що відбувається, його майбутній вчитель капоейри запропонував Пастінья зайти до нього, пообіцявши, що навчить його захищатися. У наступній же сутичці зі своїм кривдником Пастінья вразив його настільки швидко, що хуліган не те що заповажав Вісенте, а став мало не його шанувальником.
   Така красива легенда оповідає про появу одного з найкращих капоерістов всіх часів.


Местре Акордеон, уродженець Сальвадору (Баїя), є одним з найпомітніших постатей в світі капоейри.

  Местре Акордеон, уродженець Сальвадору (Баїя), є одним з найпомітніших постатей в світі капоейри. Він був учнем легендарного Местре Бімби і виграв кілька бразильських національних чемпіонатів у 70-х роках. Акордеон заснував Grupo Folclorico da Bahia (Груп Фолклоріку та Баїя) у 1966 році, яка має велике значення для капоейри в наші дні. Він заснував кілька шкіл капоейри, в тому числі Associação Capoeira (Асоціасау Капоейра - "Асоціація Капоейри") з Mestre Onça в Сан-Паулу в 1968 році.

   Ubirajara Almeida (Убіражара Алмейда), більш відомий як Mestre Acordeón (Местре акордеонного), був одним з перших, хто привіз капоейру в Сполучені Штати (1978), представляючи його на Західному узбережжі. В даний час він займається підтримкою і розвитком школи в Берклі, Каліфорнія з Mestre Rã і Mestra Suelly в United Capoeira Association. У UCA є кілька асоційованих шкіл у США. Великий капоеріст, талановитий оратор і неперевершений музикант, акордеонного випустив сім компакт-дисків з піснями капоейри. Акордеон є автором низки журнальних статей і книг про капоейру, в тому числі "Agua de Beber, Camará: A bate Papo de Capoeira". Його книга "Capoeira: A Brazilian Art Form", є однією з небагатьох книг про капоейру англійською.


 Sidnei da Conceiçao Rocha (Сідней та Консейсао Роша), більш відомий як Mestre Balu (Местре Балу)

 Mestre Balu (Местре Балу) Sidnei da Conceiçao Rocha (Сідней та Консейсао Роша), є випускником Mestre Adilson (Местре Аділсон), головного майстра групи Adilson Сapoeira. Після довгих років наполегливих тренувань і роботи в групі, Балу був удостоєний ступеня professor (професор - "викладач"). У 1992 він виїхав до Європи для участі в уявленнях, курсах та заходи, направлені на розповсюдження бразильської культури. 2 квітня 1998 він заснував групу Rabo de Arraia Capoeira в Тенеріфе (Канарські острови), Іспанія. У 1999 році він відкрив групу у столиці Бразилії.

   У 2006 році Mestre Kall (Местре Калл), визнав Балу в якості Contra-Mestre. У 2006 і 2007 роках Балу організував найбільші і немаючі аналогів чемпіонати Європи  CapoeiraCapu (КапоейраКапу), які пройшли в місті Більбао (Іспанія). 2 травня 2008 Балу було присвоєно звання Местре. На батізаду українських учнів Балу виступив вже як Местре - з червоним шнуром.

 Детальніше про майстра...


Mestre Bamba (Местре Бамба), Rubens Costa Silva (Рубенс Коста Сілва) Mestre Bamba (Местре Бамба), Rubens Costa Silva (Рубенс Коста Сілва), народився 4 вересня 1964 року. Местре Бамба навчався капоейре у Mestre Vermelho 27 (Местре Вермеля 27) та Mestre Bimba (Местре Бімба). Бамба є президентом Associacao de Capoeira Mestre Bimba (Асоціасау ді Капоейра Местре Бімба - "Асоціація Капоейри Местре Бімби"). Бамба багато часу присвятив подорожам по Європі, викладаючи Капоейра Режіональ. Займатися він розпочав у 1977 з Mestre Gato da Bahia (Местре Гату да Баїя). Згодом Бамба прийшов в академію, де вже після смерті Бімби викладав .

   Після смерті Вермеля 27, турбуючись про збереження традицій та історії капоейри, Майстер Бамба просив поради у багатьох старих майстрів Баїі і більшість з них підтримало його в намірі продовжувати зберігати культуру капоейри та її історію. Бамба викладає в академії Местре Бімби в Пелоуринье, в тому місці, де навчав сам Бімба.


Marcos da Silva (Маркус да Сільва), більш відомий як Mestre Barrão (Местре Баха)

 

Mestre Barrão  -  Marcos da Silva (Маркус да Сільва), більш відомий як (Местре Барао) народився 10 квітня 1965 року в портовому бразильському місті Ресифі. У 1974 році він почав займатися у Mestre Piraja (Местре Піража). Через три роки він перейшов до Mestre Tete (Местре Тете), який і відкрив для нього вуличну капоейру. У 1979 році він вперше взяв участь у змаганнях з капоейри. У 1982 році Барао виграв чемпіонат і став Чемпіоном Бразилії. Через деякий час він відкрив Grupo Axé Capoeira (Груп Аше Капоейра).

   Майстри, які зібралися на Melhores do Seculo в Сuridiba Parana в 2000 році визнали местре Барао одним з найбільших капоейристів століття за його внесок у капоейру. Местре Барао є відмінним музикантом. На сьогоднішній день вже випущено понад 6 дисків з музикою капоейри, а також 5 DVD-дисків з навчальним відео матеріалом з капоейри.

Местре Піража (Mestre Piraja)

 

Местре Піража (Mestre Piraja)   -  один з перших викладачів капоейри в Ресіфі (Штат Пернамбуку).

Учитель майстра  
Barrão  і самий старший майстер в "Групі Аше Капоейра ".
Незважаючи на похилий вік, постійно бере участь у родах групи.

Він почав займатися капоейрою в 1958 році з майстром Ліузом Навалем в районі Васко да Гама, де в той час була капоейра, в якій не використовували берімбау, тільки барабани і хлопки в долоні. Майстер Піража вніс великий внесок в розвиток "Групи Аше капоейра", будучи джерелом знань про філософію і традиції капоейри.

Местре Піража також відомий як Піража де Местре Каранга (Piraja de Mestre Caranga).

 

Местре Дювале (Mestre Duvalle) Местре Дювале (Mestre Duvalle) народився і виріс в Ресіфі, практикує капоейру більше 30 років. На сьогоднішній день веде групу "Аше Капоейра" в Бразилії. Бере участь у всіх великих подіях штату (в минулому був губернатором одного з них, але заради капоейри залишив свій пост).

Дюваль є восьмиразовим чемпіоном Ресіфі по Vale Tudo (Валі туду), також останні вісім років бере участь у багатьох чемпіонатах серед капоейристів.
Местре Бой (Mestre Boi) Местре Бой (Mestre Boi)  - корінний бразилець, з 15 років присвятив себе капоейрі. З 1998 року веде групу "Аше Капоейра " в Аtlantic City, New Jersey.

«Взаємна повага і підтримка - це основне, що робить школу сильною ».
Местре Еди Мерфи (Mestre Eddy Murphy)

Местре Еді Мерфі (Mestre Eddy Murphy) - народився в Сау Паулу (Бразилія). У 9 років він почав займатися капоейрою. Його перший майстер дав йому апеліду Оди Мерфі за те, що він завжди усміхався голлівудською усмішкою.

У 18 років він вже став градуйований своїм вчителем і відкрив свою першу групу при невеликому тренажерному залі під назвою "Amigos Sociedade Bairro" (Товариство друзів району - місто Нью-Санкт-Мігель).

Через 6 місяців йому запропонували більш комфортні та вигідні умови щодо ведення занять. Местре Едді Мерфі перейшов до групи "Аше Капоейра " і отримав свій майстерний пояс з рук Местре Barrão . У даний момент він веде заняття в Дунгуань - Китай.

 

 Vivaldo Rodrigues Conceição (Вівальді Родрігес Консейсао) Mestre Boa GenteVivaldo Rodrigues Conceição (Вівальді Родрігес Консейсао), випускник Mestre Gato (Местре Гату), (Местре Боа Женчі) живе і тренується в районі Vale das Pedrinhas (Вале дас Педріньяс) на околиці Сальвадору, де є одним з лідерів громади. Він є одним з головних послідовників капоейри Анголи і активним членом бразильської Associação Brasileira de Capoeira Angola (Асоціасау бразильєро ді Капоейра Ангола - "Асоціація Капоейри Ангола") (ABCA), найбільш важливим носієм основ капоейри Ангола в Бразилії.

   Боа Женчі викладає в своїй академії, Associação de Capoeira Mestre Boa Gente (Асоціасау ді Капоейра Местре Боа Женчі - "Асоціація Капоейри Местре Боа Женчі"), і на вулиці. Крім того, він керує місцевим радіо.


  José Tadeu Carneiro Cardoso (Жозе Тадея Карнейро Кардозо), Mestre Camisa (Местре камиза)

 

  Mestre CamisaJosé Tadeu Carneiro Cardoso (Жозе Тадея Карнейро Кардозо), (Местре камиза), народився в 1956 році в Jacobina (Жакобіна), Баїя. Він почав займатися капоейрою в 1960 році. Потім, в Салвадоре, він практикувався в роді з Mestre Waldemar (Местре Вальдемар) і Mestre Traíra (Местре Траіра). У 1970 році він був студентом Mestre Bimba (Местре Бімба). Разом зі своїм старшим братом, Mestre Camisa Roxa (Местре камиза Роша), брав участь в довгостроковому сезоні уявлень в Бразилії.

   У 1972 році осівши в Ріо-де-Жанейро, він входить до групи Senzala (Сензала). У 1988 році він заснував Associação Brasileira de Apoio e Desenvolvimento da Arte-Capoeira (Асоціасау ді Апою і Десенвольвіменту та Арчі-Капоейра - "Асоціація Підтримки та Розвитку Мистецтву Капоейри") (Abadá-Capoeira) - найбільшу асоціацію капоейри в світі за кількістю учасників ( більше 25 тис. членів).


  Ângelo Augusto Decânio Filho (Ангола Аугусту Декану Філю), Mestre Decânio (Местре деканом)

    

Mestre Decânio  -  Ângelo Augusto Decânio Filho (Ангола Аугусту Декану Філю), Mestre Decânio (Местре декано), найстаріший з нині живих послідовників Местре Бімби, найповажніший у світі авторитет з капоейре Режіональ Местре Бімби. Маючи медичну освіту, Декану був поруч з Местре з 1938 року, допомагаючи по допоміжних, медичних питань, консультацій з питань, що належать до адміністрації академії, вивчення нових ударів і захистів, і встановлення стандартів і правил, спрямованих на поліпшення викладання.

     У результаті такого ставлення, він мав честь бути зберігачем секретів і хитрощів Местре. Він написав кілька книг про капоейру. Його роботи цитуються Mestre Damião (Местре Даміано) як "істинної біблії Капоейри". Перебувати у дружніх відносинах з Декану і перебувати в його компанії завжди було великим задоволенням.


 Mestre Gato (Местре Гату), Fernando Albuquerque (Фернандо Альбукерке)   Mestre Gato (Местре Гату), Fernando Albuquerque (Фернандо Альбукерке), приступив до вивчення капоейри в 1964 році у віці 16 років в Ріо-де-Жанейро, Бразилія. В кінці 60-х у Бразилії відбулися відкриті змагання між капуерістамі, перший з яких був "Berimbau де Ouro" і з найпершої спроби Gato і Preguiça (Прегіса) у команді виграли змагання, і зробив це знову в наступному році. На третій спробі Асоціація Капоейри заборонила Гату і Прегіса виступати, стверджуючи, що лише учням дозволено виступати, а не майстрам. Гату і Прегіса опротестували це рішення. Але в асоціації відповіли, що згідно їх записам вони протягом останніх двох років визнавалися як майстри.
    На початку 90-х у Местре Гато почав вчитися в Ньюкаслі в університеті. Як студент, він виявив, що англійці відчувають ритм і люблять битися. Він став організовувати Роди в університеті. Вони мали такий успіх, що в кінцевому підсумку Гато створив філію Senzala (Сензала) у Великобританії. Местре Гато є одним із засновників і провідних викладачів групи Senzala.

 

 

 Mestre Itapoan (Местре Ітапун)

 

   Mestre Itapoan (Местре Ітапун), Raimundo César Alves de Almeida (Раймундо Сезар Алвес ді Алмейда), почав займатися капоейрою в 1964 році в Centro de Cultura Física e Regional (Сентро ді Культурал Фізика і Хежіонал) у Terreiro de Jesus (Терейру ді Жісус) , Salvador (Сальвадор) у Местре Бімби. Разом з Местре Декану він є одним з найбільш шанованих і авторитетних майстрів капоейри Режіонал на сьогоднішній день. Біографія Местре Ітапоуна, стоматолога за професією, містить безліч фактів, пов'язаних з капоейрою і діяльністю для капоейри. Ітапоуна визнають на міжнародному рівні як великого вченого про традиції і персонажи капоейри.

 


 João Oliveira dos Santos (Жоау Олівейра дос Сантос), відомий як Mestre João Grande (Местре Жоау Гранж)

 Mestre João Grande - João Oliveira dos Santos (Жоау Олівейра дос Сантос), відомий як (Местре Жоау Гранджі), є одним з двох великих нині живих майстрів капоейри Анголи. Местре Жоау Гранді народився 15 січня 1933 року в крихітному селі Itagi (Ітагі) на півдні штату Баїя. Вперше капоейру він побачив після 10 років блукання по Бразилії в її пошуках, підробляючи на плантаціях. У Roça do Lobo (Роса ду Лобо), Сальвадор. Капоейру він побачив на вуличній роді, побачивши тоді вперше Menino Gordo (Меніни Гордо), João Pequeno (Жоау Пекеньо) зі своїм першим вчителем капоейри Mestre Barbosa (Местре Барбоса), а також великого чарівника капоейри Cobrinha Verde (Кобрин Верді). Жоау захотів вивчати капоейру, і був спрямований до Местре Пастінья. У 20 років Жоау Гранджі почав займатися капоейрою.

   У 1966 році Жоау Гранджі відправився в Сенегал з Местре Пастінья продемонструвати капоейру на 1-му Міжнародному фестивалі мистецтв Чорношкірих в Дакарі. Він був нагороджений дипломом від Пастінья в 1968 році, в якому Жоау названий Местре капоейри. Згодом він відвідав Європу та Близький Схід з новаторською групою Viva Bahia (Віва Баїя), яка займалася популяризацією афро-бразильських народних мистецтв. Сьогодні Местре Жоау Гранж живе і викладає в Нью-Йорку, США.

 


João Pereira dos Santos (Жоау Перейра дос Сантос) або Mestre João Pequeno (Местре Жоау Пекеньо) - один з найбільш шанованих майстрів капоейри на сьогоднішній день

    Mestre João Pequeno  -  João Pereira dos Santos (Жоау Перейра дос Сантос) або (Местре Жоау Пекеньо) - один з найбільш шанованих майстрів капоейри на сьогоднішній день. Разом з Местре Жоау Гранджі він є хранителем традицій капоейри Ангола. Ази капоейри дав молодому учневі Mestre Gilverson (Местре Жілвенсон). Пізніше Местре Жоау Пекено стає учнем Местре Пастінья. Разом з Местре Жоау Гранджі він пізніше розділить славу спадкоємця мудрості Местре Пастінья і тягар учня, що прийняв велику спадщину родоначальника Анголи.

   Нафтова криза 1973 року боляче вдарив по фінансам всього світу. Багато капоеристів через неї померли в убогості і голоді. Багато врятувалися, емігруючи в інші країни. Було закрито багато школ капоейри, але найбільшою втратою того часу для всього світового співтовариства капоейристів стало закриття Centro Esportivo de Capoeira Angola (Сентро Еспортіву ді Капеура Ангола) Местре Пастінья і його смерть у 1981 році. Местре Жоау Гранджі довгий час не міг грати капоейру. Местре Жоау Пекеньо в цей час уперто продовжував займатися розвитком справи Пастінья. 2 травня 1982 Жоау Пекеньо засновує Academia de João Pequeno de Pastinha (Академія ді Жоау Пекеньо ді Пастінья). Зв'язок з минулим капоейри розірвався, коли Жоау Пекеньо Влада Сальвадору видворила з будівлі академії під приводом «оновлення» будівлі.

 


Син  Местре Бімби, Manoel Nascimento Machado (Мануель Насименту Машаду), Mestre Nenel (Местре Ненель)     Mestre Nenel  -  Син Местре Бімби, Manoel Nascimento Machado (Мануель Насименту Машаду), (Местре Ненель) народився 26 вересня 1960 року в північно-східній Амараліні, Сальвадор. З раннього дитинства, Ненель відвідував школу капоейри свого батька. У 1967 році він був посвячений. 31 грудня 1972, Ненель зі своєю сімєю переїжджає в Гойанію. Наприкінці 1973 його батько захворів. Через це Ненель і його брат Форміга почали взяли на піклування його класи в центрі Гойа. Местре Бімба помер 5 лютого 1974 року і Ненелю потрібно було не тільки взяти на себе обов'язки батька, а й працювати в інших видах діяльності, щоб допомогти родині. Подолавши труднощі, він переїхав до Бразиліа і в 1975 там заснував свою першу академію, Associação de Capoeira Regional Mestre Bimba Filho (Ассоціасау ді Капоейра Режіонал Местре Бімба Філью).

   У Баїю Ненель повернувся у вересні 1977. Там він переміг у змаганнях з капоейре в 1977 і 1978 роках. Школу Filhos de Bimba, відому всьому світу, Ненель відкрив 10 червня 1986 року. Школа стала оплотом традицій капоейри Режіонал, саме в той час. Чудовий гравець на берімбао, Ненель врятував від забуття музичну спадщину капоейри Режіонал.

   Ненель є засновником і поточним президентом Fundação Mestre Bimba (Фундасау Местре Бімба), створена 30 листопада 1994, який займається соціальними проектами, присвяченими дітям і підліткам. В кінці 90-х його соціальні проекти охопили понад 3000 дітей з різних міст Баїі. Сьогодні Ненель дуже затребуваний через багаж свого досвіду. Він періодично дає курси та лекції в Бразилії та інших країнах.
  (голосів: 19)    Переглядів : 8375